„Господе, што ти згрешивме“ коментираат граѓаните кога го слушаат премиерот Зоран Заев како говори на партиските трибини. Заев повторно проговоре струмичко-српски на последната трибиниа  „Прав пат“ во Струмица.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.