Ноќеска Бранко ми дојде на сон.
Лично он. Со виски во едната рака, пура во другата. Со брадата несредена, рошав ко шо си го знаеме, ама убав некако…. И љут. Ифрит.

Ноќеска Бранко ми дојде на сон.
Лично он. Со виски во едната рака, пура во другата. Со брадата несредена, рошав ко шо си…

Posted by Sasho Tasevski on Wednesday, 3 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.