Премиерот и неколку министри биле на пат кон Кочани. Абе нема потреба од вас таму. Вие, требаше да обезбедите исправни противпожарни авиони, камиони и опрема за пожарникарите. Ама решивте дека подобро е министрите да се возат со гланц нови автомобили, да плаќате прослави на некакви договори наместо да ги оспособите противпожарните авиони, а пожарите нека се гаснат со фапови од 1970, лопати и мотики. Не џабе е кажано она подобро е да се спречи, отколку да се лечи. Ама па и за да го разбереш тоа треба малку мозок да имаш.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.