Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Димитар Стеванаџија објави дека Вардарци не примиле плакетата со Признание што им ја додели Владата

Стевананџија не открива многу детали, само кратко напишал: „Не го зеле, им го оставиле во владината зграда“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.