Кога јас би бил во ваква позиција, би поднел оставка од морални причини, вели претседателот Стево Пендаровски за одлуката на министерот Венко Филипче да не преземе одговорност додека да заврши истрагата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.