Твитер заедницата не стивнува по синоќешното спроведување на Катица Јанева во куќен притвор. Многумина сметаат дека лицето кое вчеравечер го снимија камерите како излегува од полициското комбе не е Катица Јанева.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.