И по четири години главна тема им е Груевски. Толку многу прашања остануваат непоставени токму поради вечното прашање Никола Груевски. Одговорот на Влатко Ѓорчев – нека трепка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.