На интервју за работа во Министерството за финансии кандидатката треба да знае да игра на шипка?
Или да има само партиска книшка?
Или и двете? – напиша актерот Сашо Тасевски откако два дена јавноста имаше можност да ги гледа танчерските способности на вработена во министерството за финансии снимени додека е на работа.

На интервју за работа во министерството за финансии, кандидатката треба да знае да игра на шипка?Или да има само партиска книшка?Или и двете?

Gepostet von Sasho Tasevski am Mittwoch, 3. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.