Повторно пожари низ целата држава.И уште еднаш да се потсетиме дека во март и април власта зборуваше за тероризам и политички инспирирани пожари, пишува на Фејсбук Ивор Мицковски.

Од тогаш, еден пироман не е фатен, ништо не е подобрено во опремата и координацијата, се остана само на нови ветувања и после пожарот кај Велес.
Само приказни, а луѓе на терен и пожарникари ќе жртвуваат време и напори, а неретко и живот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.