По вчерашната изјава на Макрон и француското вето за почеток на преговорите со Македонија и Албанија вчера во Луксембург на министерско ниво, твитер заедницата очекувано беше многу креативна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.