Мафиите ширум светот, имаат свои карактеристики. И нашата има свои обележја, ама многу поразлични од сите други. Главниот мафијаш пак  е Боки Тредичи!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.