Откако беше најавено дека централниот одбор на владејачката СДСМ, на денешната седница, треба да ја утврди Нина Ангеловска, ко-основач и извршен директор на Групер за кандидат за министер за финансии, се јави македонскиот режисер Борис Дамовски:

Министер за финансии преку Групер.
Следува министер за здравство од Орифлејм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.