#ЛенчеДаКажи дали дел од загрозените сведоци се повлекле заради страв за своја безбедност бидејќи не знаат кај кој обвинител ќе се паднат?

Стани Лено кажи дали има светска пракса каде “заштитен сведок” се примопредава на друг обвинител

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.