Пациентка во количка во страшни болки оставена сама во ходник на непозната установа.

И покрај тоа што гласно се жали на неиздржливите болки никој од персоналот не и помага барем додека трае видеото а на шалтерот до неа се гледа дека има болнички персонал кои го слушаат лелекот на пациентката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.