Поранешната висока функционерка на СДСМ Софија Куновска му реплицира на шегобиецот Зоран Заев во духот на балкавата и тепсијата од трибината на СДСМ во Струмица во рамките на кампањата „На прав пат“.

Ако власта се потрошЕ, Влаата стоо!, напиша на Фејсбук поранешната пратеничка на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.