По потпишувањето на „Договорот за добрососедство“, денес Македонија има најлоши односи со Бугарија од осамостојувањето досега..

Posted by Sofija Kunovska on Tuesday, 1 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.