Разочарани и демотивирани од политичкото насилство на власта против референдумските резултати, на дел од граѓаните им остана само да колнат и да се надеваат дека името нема да биде променето.

Оние кои денес ќе кренат рака за северна, бел ден да не видат, семето да им се сотре, коренот да им го снема! Клетвите и солзите на нашите мајки Верувајте кога тогаш ќе ве стигнат, пишува корисник на Твитер пред денешната собраниска седница.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.