Државата гори, неговите пајташи БуГар Османи и Таче Ќурка ја продаваат Македонија – он си го лади у Паљури.
Капетан лаѓе из Подржи коњ.

Фејсбук објава на Миленко Неделковски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.