Многу е просто и тоа веќе се гледа од споредба и со соседите и со регионот, да не одиме подалеку. Не си ја сакаме земјата, не си ја почитуваме државата, не ја вреднуваме животната средина, не чувствуваме припадност и не препознаваме власт. Кој ќе дојде на власт не препознава институции, ниту граѓани, прв не почитува закони, вредности и основно културно однесување. Немаме ние класи или касти, ние сме сјебани во главите на секое ниво, и така сите сме подеднакво мизерни и оставени да се соочуваме со ова нехумано општество и оваа деструктивна политика. Така народ никад нема да се грижи за себе, за своето, за нашето и за туѓото. Ние сме троглодити, еден чекор над црви.
Ивор Мицковски: Ние сме троглодити, еден чекор над црви, напиша Ивор Мицкоски на ФБ.

Многу е просто и тоа веќе се гледа од споредба и со соседите и со регионот, да не одиме подалеку.Не си ја сакаме…

Gepostet von Ivor Mickovski am Samstag, 1. August 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.