Доктор извади орган на родилка – ќе направиме комисија (ќе го бутнеме случајот во фиока), па мумчање, па ќутење додека не се заборави случајот.

Доктор сликал табла со грешка – разрешување. Тоа се тие приоритети.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.