И „Република“ сака да учествува во групната хипноза на честитање на роденденот на водачот, кое започна уште завчера.

Му посакуваме да ни е жив и здрав по патот прав и да стигне кај што тргнал.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.