Граѓаните остро го нападнаа министерот за здравство Венко Филипче за неговите зборови дека ВМРО-ДПМНЕ манипулира со бројките на заразени и починати од корона.

„бидејќи на пресовите не давате по тоа прашање прецизни информации, веројатно е време да се преиспита стручниот капацитет“-стои во друг коментар.

Друг пак прашува како сега Словенија се става го група кај нас и оти тоа се прави само кога бројките одговараат.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.