Атмосферата во македонската фудбалска репрезентација е одлична, а возбудата и на фудбалерите, но и на фановите доплонително ја поткрева. Националниот тим веќе три дена е во Букурешт, а се поблиску до првиот настап на Европското првенство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.