Професорот Димитар Апасиев со ироничен коментар за трансферот на колегата Љубомир Фрчкоски од Правниот факултет во Скопје на Факултетот за општествени науки (ФОН) на Фиат Цановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.