Абе дечки, фирма нарачува 10000 инвертори, и види чудо власта решава да субвенционира инвертори во исто време.
Некоја приватна фирма ќе купи 2 медицински хеликоптери, а државата за секое полетување од 15 мин. ќе плаќа по 10000 евра.
Хелоу, приватен џет на саат кошта помеѓу 3-5 илјади евра.
Сега носат мерки за зголемена капитација, сега олеснувања за станови на војници, ќе го исцедите буџетот на купување гласови до февруари, а ништо нема да оправите.
Е ради овие гадости и наместени бизниси, заради вашата алчност не можете да се соочите со пожари или загаденост, со проблемите кои ги мачат луѓето.
Зошто ништо не правите ако немате бизнис интерес за вас и ваши блиски.
Зошто од се што беше ветено, немате остварено ништо, НИШТО, само се правдате, демантирате и уште сте дрски. Почнавте и новинари да тужите, што само зборува за вашиот очај.
И кога ќе чујам некој како ми збори дека ова срање треба да се гласа пак, ми иде да му плукнам во око, од што веќе е слепец.
Ја убивте секоја надеж во оваа земја, правна, реформска, ментална, за каква и да е промена.
Тоа вас ве прави полоши од злосторите кои не доведоа до каде што сме.
Вие ги легитимиравте нив и нивниот криминал, а потоа го презедовте.
Јебеш ти ова срање.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.