Забрана за свадби и прослави. Градоначалник и пратеник, прават во Србија и Турција. Супер ти се апелите Филипче, ама првин твоите да те слушаа, не ќе беше лошо.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.