Ленче Ристовска и Мила Царовска биле генерација. Едната премлада да се бори против криминал, другата доволно возрасна да го прави.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.