Ако мислите дека дното власта го достигна со фотографијата од езерото Кенигсе во Германија, сте се излажале!!!
„Дома си е дома“ овојпат е езерото Анси во Франција

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.