Аналитичарот Арсим Зеколи забележива коинциденција меѓу случувањата во Владата и надвор од неа, на 15 јули, кога специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поднесе неотповиклива одложена оставка, а на граничниот премин Богородица беше уапсен рекетарот Боки 13.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.