Режисерот Борис Дамовски ја коментира најавата од шефот на европската дипломатија Жозеп Борел дека и Македонија ќе се приклучи на санкциите кон Турција.

„Шо санкции кон Турција, не им дааме поише јаничари?“, прашува на Фејсбук еден од лидерите
на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.