Чуден е спектарот на градинки во „нашата“ земја. Во едни се пее кафански турбо „жена од султана“, во други деца и девојчиња во бурка се клањаат на алах, во трети децата националистички се индоктринираат…

 

Едно опшесво за сите.

 

Каде е безгрижното детство со детски песни и игри?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.