Игор Божиновски се обрати до Владата преку социјалните мрежи.

Ако Битола која е 13ти ден без заболен треба да ги сноси последиците на непочитувањето на одредени кластери но пред се ЖОНГЛИРАЊЕТО на Владата со верските варијабили,

Тогаш подгответе се на мирен протест во Сабота во Битола.

Битола ќе излезе и ќе покаже непочитување какво и што добива!!!!!

Сабота, 06.06.2020

12:00

Плоштад Магнолија, напиша Божиновски.

До
Влада на Република Северна Македонија

Ако Битола која е 13ти ден без заболен треба да ги сноси последиците на…

Posted by Igor Bozinovski on Wednesday, 3 June 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.