2021 ќе биде година на борбата со корпупцијата која започна лани.
Тоа би изгледало вака некако.

*2021 – година на борба против корупција

Posted by Ivor Mickovski on Tuesday, 12 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.