Битолско инжињерство, левел ПРО. Покрај новите брановидни улици без квалитетен надзор, има и приватни згради кои сами се “слекуваат”. Толку немаме мажи да не се потпишат на неквалитетната изработка насекаде? Стандарди некој?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.