Професорот Димитар Апасиев потсетува што говорел актуелниот министер за здравство Венко Филипче пред една година.

„Не е паметно да се инвестира во ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО“
(Венко Филипче, април 2019)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.