2 месеца и 12 дена … Портпаролот на МВР: Катица Јанева, прескокнувајќи преку прозорецот од станот на 5-тиот кат, со спринтање се упати до кејот на реката Вардар и со пливање се здаде во бегство.
Последен пат е забележана како испливува од Вардар крај Солун.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.