1€ за Виц’то, 1€ за Notre Dame! – коментира пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.
Виц’то душа напатена – додава твитерџија којго следи Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.