Ознака: журнал
Македонија 01.11.19 | 22:30

Мицкоски: Народот ќе избира помеѓу работа која ја нудиме и арамилук каков носи Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“ на прашањето колку пратеници бара ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски од ДУИ, од ДПА, Мицкоски...

Економија 01.11.19 | 19:30

Мицкоски: Прво што ќе го направам како премиер, ќе ги намалам даноците и ќе се откажам од привилегиите

Првата работа што ќе ја направам како претседател на владата на Македонија – ќе се откажам од многу привилегии на премиерот и ќе ги намалам даноците, истакна претседателот...

Македонија 01.11.19 | 19:10

Мицкоски: По Катица Јанева, сега новата црвена линија на Заев е Русковска

По Катица Јанева, новата црвена линија на Зоран Заев е обвинителката Вилма Русковска,  потенцираше Христијан Мицкоски во интервјуто за „Журнал“. Јас мислам дека не...

Македонија 01.11.19 | 18:14

Мицкоски: Јас сум за Македонизација

Во интервјуто за „Журнал“, Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека она што беше пренесено по српските медиуми дека е за федерализација е дијаметрално...

Македонија 01.11.19 | 17:12

Кога СДСМ беше опозиција, кршеше, бојадисуваше, уништуваше

Зоран Заев се бори за да опстане на власт за да може тој и неговите пајташи да го крадат македонскиот народ, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју...

Македонија 01.11.19 | 16:12

Мицкоски: Заев отиде да коленичи и да моли за ЕУ, а истиот ден шверцерски проба да протне закон

Недобивањето на датум за преговори за членство во ЕУ е единствено казна за погрешните политики на Заев и неговата влада, рече во интервјуто за „Журнал“ претседателот...