Ознака: Жупа
Македонија 17.04.22 | 09:42

Во Центар Жупа отворени сите гласачки места, се гласа без проблеми

Во општина Центар Жупа денеска се спроведуваат повторените избори за градоначалник. -Од 7 часот отворени се сите 16 гласачки места и изброниот тек се одвива нормално....

Македонија 16.04.22 | 12:23

Во Центар Жупа денеска гласаат 57 болни и изнемоштени лица

Пред утрешниот неделен изборен ден за градоначалник во Општина Центар Жупа денеска правото на глас треба да го остварат 57 болни и изнемоштени лица. -Според утврдениот...

Сервиси 28.12.21 | 22:23

Земјотрес регистриран во Македонија

Земјотрес од 2 степени е регистриран во близина на Центар Жупа. Епицентарот бил на 25 километри од оваа општина. И минатата недела имаше земјотрес во близина на Центар...

Македонија 14.04.20 | 17:49

Скрининг за евентуално стекнатиот имунитет во Дебар и Центар Жупа

По добиените податоци за тоа дека неколку дена по ред нема нови случаи на заразени од коронавирусот во општините Дебар и Центар Жупа во тек е скрининг на теренот преку...

Здравје 13.03.20 | 17:03

Што значи воведување кризна состојба која е прогласена во Дебар и Центар Жупа откако уште четворица жители имаат коронавирус

Македонија донесе одлука да прогласи кризна состојба во Дебар и Центар Жупа откако уште четири лица се ново заразени од коронавирусот од овој регион. Ова значи дека...

Здравје 09.03.20 | 13:45

Во Дебар и во Жупа осум здравствени работници се во домашна изолација поради коронавирусот

Во Дебар и Центар Жупа засега нема други сомнителни случаи на коронавирус, но поради контакт со сопружниците кај кои е утврден Ковид-19 во домашна изолација се осум здравствени...