Ознака: зум
Калеидоскоп 11.02.21 | 15:25

Адвокат не знаел како да го исклучи филтерот за да не изгледа како мачка: Онлајн судско рочиште се претвори во комедија

Онлајн судско рочиште одржано во округот Пресидио во Тексас по пат на „Зум“, стана вистински хит на интернет откако еден од адвокатите, Род Понтон, не успеал да го исклучи...

Калеидоскоп 03.09.20 | 14:25

Добро работење за време на пандемијата: Основачот на „Зум“ заработи 6,6 милијарди долари за неколку часа

Основачот на американската компанија „Зум видео комуникејшнс“, Ерик Јуан, за само неколку часа стана побогат за 6,6 милијарди долари. Како што објави Блумберг, ва берзата...

Калеидоскоп 30.08.20 | 16:48

Функционер мислел дека ја исклучил камерата на Зум конференциски повик по што имал секс со секретарката пред сите

На Филипините се случи еден од најголемите скандали за време на пандемијата на корона вирусот кога еден владин функционер не ја исклучил камерата за време на состанокот...