Ознака: Зорран Заев
Македонија 23.04.21 | 15:23

Заев за Рашковски: Никој не е над законот

Никој не е над законот, ниту е заштитен зашто е носител на некоја функција, но никој не е ниту виновен додека тоа не се докаже, повтори денеска премиерот Зоран Заев во...

Твитови 29.03.21 | 16:59

Заев го одложил пописот поради доблест, а не поради здрајвето на граѓаните


Македонија 17.02.21 | 12:46

Заев ги седна градоначалниците на Струга и Охрид за препораките од УНЕСКО

Премиерот Зоран Заев одржа средба со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и градоначалниците на општините Охрид, Струга и Дебрца по усвоениот извештај...

Македонија 06.11.20 | 08:46

Филипче и Заев се опасност број еден за здравјето на граѓаните

Венко Филипче и Зоран Заев се опасност број еден за здравјето на граѓаните. Во последното деноноќие починаа 13 лица, а рекорни 1.275 лица се заразени. Македонија со Филипче...