Ознака: Зоран Верушевски
Македонија 25.09.19 | 22:51

Геровски: Верушевски му заби нож во грб на Заев

Новинарот Бранко Геровски кој прв пишуваше под псевдоними за аферата „Рекет“ во вечерашното гостување во емисијата 24 анализа потенцираше дека ако имало инволвираност...

Македонија 25.09.19 | 18:33

Адвокатот Тортевски: ЈО веднаш да го викне Верушевски!

Адвокатот Александар Тортевски смета дека Јавното обвинителство треба веднаш да го повика Зоран Верушевски, пишува МКД.Мк Треба Верушевски да каже на кои снимени разговори...

Македонија 25.09.19 | 18:23

Роберт Милески: Фатиме, во исказов имаш еден проблем!

Во врска со неговата изјава дека материјалите претрпеле некоја модификација, Фетаи рече дека..” Некоја? Не Фатиме, зборот беше СТРАОТНА модификација!, пишува Роберт...

Македонија 25.09.19 | 17:59

Горан Митевски за „Алфа“: Ми ги понудија „бомбите“, не ги прифатив

Поранешниот директор на ДБК Горан Митевски за „Алфа“ изјави дека и нему му биле понудени „бомбите“, но тој не ги прифатил. Алфа објавува дека „бомбите“ се нуделе...

Македонија 25.09.19 | 12:34

Лазаревски се огласи по сведочењето на Верушевски за „бомбите“

Секогаш досега сум бил транспарентен, дури и кога сите молчеле, и во иднина ќе бидам, вели поранешниот разузнавач Ѓорги Лазаревски за „Фактор“, по сведочењето на Зоран...

Македонија 24.09.19 | 15:33

Костадинов за исказот на Верушевски: Бомбите се веродостојни

Веродостојноста на бомбите неколкукратно во целост е потврдена досега што всушност е потврда и вештачењето што беше направено во Германија. Сите граѓани, и целокупната...

Твитови 24.09.19 | 15:27

Toртевски: Во РМ најлесно човек се купува

Покрај еден педер и еден суетен новинар сега и еден разузнавач се приклучи во уривање на владата. Кога ги оставаш со милијарди да ти шетаат по светот нормално е да ти...

Македонија 24.09.19 | 10:21

Свиркачите лажно сведочеле: Со спротивни тврдења за прислушувањето Верушевски ја урна „Вистината за Македонија“

Ја урива ли Верушевски со вчерашниот исказ „Вистината за Македонија“? Ќе го урне ли и Зоран Заев, за кого се веруваше дека го донесе на власт токму како мозок на операцијата...

Македонија 23.09.19 | 14:38

Верушевски тврди дека бомбите се сечени, лепени и монитирани

Таканаречената „Вистина за Македонија“ е базирана на материјали кои биле незаконски следени, а потоа изменети и компромитирани. Ова во својот исказ пред судот во предметот...

Македонија 23.09.19 | 14:31

Верушевски шокираше со признанието: Бомбите се страотно модифицирани и компромитирани!

Бомбите на Зоран Заев се базирани на материјали кои биле незаконски следени, а потоа изменети и компромитирани. Ова во својот исказ пред судот во предметот „Таргет-Тврдина“...

Македонија 23.09.19 | 13:23

Верушевски: Документите за прислушувањето завршуваа кај Заев и тој управуваше со нив

Во сведочењето за масовното прислушување во предметот „Таргет“ и „Тврдина”, ексразузнавачот Зоран Верушевски сведочеше дека во 2010 година ги добил првите информации...

Македонија 18.07.19 | 22:25

Зоран Верушевски е нов претседател на комисијата за внатрешни работи на СДСМ

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски по денешната седница на Централниот одбор на партијата изјави дека се донесени неколку одлуки, со кои ги заокружиле промените...