Ознака: Зоран Милевски
Црна хроника 04.09.20 | 13:51

Апелација делумно ја прифати жалбата на Зоран Милески – Кичеец, повторно ќе се рагледува запленувањето на имот

Апелацискиот суд Скопје делумно ги уважи жалбите на осуденито во случајот „Рекет“, Зоран Милески – Кичеец, на начин што ја потврди првостепената пресуда, по однос...

Црна хроника 02.07.20 | 16:31

Кичеец повикан да даде изјава во полициска станица Карпош

Зоран Милески – Кичеец попладнево бил во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг...

Македонија 30.06.20 | 21:06

Мицкоски: Кичеец го носи Дака човек со руски врски кај Заев, ете за кого работи Кичеец

Го спомнавте господинот, бизнисменот Дака кој има блиски врски со Русија. Тој и кажува дека еднаш бил, го спомнува Заев, го спомнува генералниот секретар, бил втор пат...

Македонија 01.06.20 | 20:55

Боки: Kичеец ги местеше локалните избори во Охрид за да победи кандидатот на СДСМ

Боки 13 тврди дека Зоран Милевски во случајот Рекет бил агент-провокатор кој имал и големо политичко влијание и оти бил многу активен на локалните избори. Кичеец преку...

Македонија 20.02.20 | 14:59

Судијката во „Рекет“ не ги препознала лицата од снимката со Кичеец

Судијката Васка Николовска Масевска денеска воспостави нова пракса и по завршувањето на рочиштето на „Рекет“ имаше средба со новинарите. Новинарите ја запрашаа за...

Црна хроника 20.02.20 | 11:47

Боки: Ако постапев како Кичеец или да кажев дека Катица е виновна ќе ме ослободеа

Обвиниетиот Бојан Јовановски на крајот на своето обраќање до судечкиот совет рече дека ќе било поинаку доколу кажел нешто за останатите во овој случај. Да постапев...

Македонија 03.12.19 | 15:04

Утре напладе пресуда за Зоран Милевски

Во издвоената постапка за предметот „Рекет“ која се води против Зоран Милевски-Кичеец, кој денеска призна вина пред Судот, во продолжение на рочиштето адвокатот на...

Црна хроника 08.11.19 | 14:18

Јанева, Јовановски и Милевски одат на суд за „Рекет“

Советот за оценка на обвинителен акт на Основниот кривичен суд Скопје, ги одби приговорите на осомничените во случајот „Рекет“ во однос на обивнителниот акт на ОЈО....