Ознака: зоран милески
Македонија 19.05.20 | 19:33

Дали Ден Дончев, со Зоран Милевски Кичеец како посредник, изрекетирал 824.000 евра од сопственичката на „Диамед“?

Лице блиско до поранешната сопственичка на „Диамед“, во проширена кривична пријава против Ден Дончев, во која е додаден и Зоран Милевски Кичеец, во писмена изјава доставена...

Македонија 27.12.19 | 13:21

Шекеринска, Филипче, Богоев, Јанева, Кирацовски биле чести гости во домот на Јовановски

Драгана Колевска, која работела во домот на Бојан Јовановски, ги наброја политичарите кои доаѓале кај него дома. Доаѓаа Радмила Шекеринска, Катица Јанева, Стефан Богоев,...

Македонија 24.12.19 | 11:12

Што сè може да се прочита од сведочењата за Рекет и колку многу остана неодговорено

Пристигна реакција од премиерот во заминување Зоран Заев на дилемата на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски дали премиерот во заминување навистина...

Македонија 20.12.19 | 08:23

Пандов: Ако Орце и Заев биле сами во кабинет, кој му кажал на Боки?

Александар Пандов го коментира исказот на Зоки Кичеец, објавен синоќа на Инфомакс. Ако Орце и Заев биле сами во кабинетот каде првиот се жали и го пријавува рекетот,...

Македонија 19.12.19 | 21:54

Исказот на Кичеец пред Рускоска: Бојан ми се јави и почна да ми вика дека јас и Јордан сме го наместиле, не земал ни денар од торбата Луј Витон

Порталот Инфомакс го пренесува исказот на второобвинетот, а сега осуден, во случајот „Рекет“ Зоран Милески Кичеец. Во исказот даден на 19.08.2019 година под архивски број...

Македонија 03.12.19 | 16:24

Пресудата за Кичеец ќе биде објавена утре, очекува условна казна

Пресудата за Зоран Милевски Кичеец ќе биде објавена утре откако денеска на судењето за случајот „Рекет“ призна вина. По неговото признание доказите кои се однесуваа...

Македонија 27.09.19 | 11:41

Скандал! Блиски соработници на левичарскиот северномакедонски премиер Заев, добар пријател на Тања Фајон, обвинети за вршење пртисок на угледна меѓународна здравствена компанија

Под насловот „Скандал! Блиски соработници на левичарскиот северномакедонски премиер Заев, добар пријател на Тања Фајон, обвинети за вршење пртисок на угледна меѓународна...

Македонија 25.09.19 | 18:46

„Алфа“: Зоки Кичеец – од сведок до осомничен

Зоран Милески викан Кичеец бил сведок на обвинителството за „Рекет“, кога случајот бил во предистражна постапка. Што се случило за потоа да стане осомничен, останува...

Црна хроника 13.09.19 | 14:58

Нови 30 дена притвор и за Кичеец

Мерката притвор освен за Бојан Јовановски, денеска е продолжена и за второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец, информираат од Кривичниот суд. Кривичниот...

Македонија 31.08.19 | 22:11

Зоки Кичеец од Шутка однесен на Кардиологија

Зоран Милески или познат како Зоки Кичеец од вчера попладне е пациент на Кардиологија, објави 24 инфо. Кичеец заедно со Боки 13 се двајцата првообвинети во аферата „Рекет“....

Македонија 09.08.19 | 21:59

Зоки Кичеец по преглед повторно во притвор

Еден од осомничените во случајот „Рекет“, Зоран Милевски-Кичеец, со одобрение на судот денес попладне бил пренесен на преглед во приватна болница на негово барање....

Македонија 31.07.19 | 16:30

Зоки Кичеец итно пренесен на Клиника

Второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец попладнево бил спроведен на Клиниката за дигестивна хирургија, a по прегледот бил вратен во притворот,...

Македонија 20.07.19 | 01:09

Афера Рекет: Бентлија и јахти завршиле кај Заеви и партнерот на Кичеец?!

Аферата „Рекет“ што ја отвори ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, за која Катица Јанева поднесе оставка, а а Боки 13 и Зорн Милевски Кичеец завршија во притвор,...

Македонија 18.07.19 | 08:49

Чекајте апсење на Јанева, паѓање на Владата на Заев и распишување предвремени избори

Новинарот Саше Димовски, кој со години пишува и го следи судството, на порталот „Сведок“ објави коментар „Кичевски, какви цигари пушиш, да ти испратам во притвор да...

Македонија 17.07.19 | 17:23

Боки 13 и Зоки Кичеец остануваат во притвор – одбиени нивните жалби

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје ги одби жалбите за притвор на Бојан Јовановски и Зоран Милески. Како што соопшти Кривичен суд, постапувајќи по...

Македонија 17.07.19 | 16:49

Заев не знае кои се Кики и Фрики, Боки 13 се дружел со многу политичари од власта

Обид да избегне конкретен одговор на конкретно прашање – вака може да се прокоментира одговорот на премиерот Зоран Заев на новинарското прашање дали знае кои се...

Македонија 16.07.19 | 10:39

Дали обвинителството ќе ја спои рекетарската дружина – ќе заминат ли Кики и Фрики кај Коки и Зоки?!

Кои се „Кики” и „Фрики” од рекетарските приказни објавени во медиумите и дали не се приведени само заради тоа што се високи функционери во СДСМ и знаат многу информации...

Македонија 15.07.19 | 23:06

ОЈО: Не се врши претрес во 1ТВ, се претресува само канцеларијата на Јовановски

По наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корпција, одземен и е мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева, потврдуваат од...

Македонија 15.07.19 | 22:45

30 дневен притвор за Зоран Милески Кичеец

Заменик директорот на „Шутка“ Садуш Арифи за ТВ21 потврдува дека одреден е притвор за Зоран Милески Кичеец. Како што информираат од истражниот затвор, Кичеец веќе е...

Македонија 15.07.19 | 22:26

Од судот во комбе – Кичеец излезе со полициска придружба

Второобвинетиот во случајот на ОЈО за рекет и перење пари Зоран Милески Кичеец со полициска придружба предмалку беше изнесен од Кривичниот суд и ставен во полициско...