Ознака: зоран атанасов
Македонија 21.01.21 | 14:26

Не станал само советник на Заев, туку Атанасов се вдомил и во Институт за акредитација

Поранешниот директор на Агенцијата за храна и ветеринарство Зоран Атанасов ја напушти функцијата за да влезе во советничкиот тим на премиерот Зоран Заев во делот за...

Економија 11.12.20 | 11:50

Атанасов најави оставка како директор на АХВ, ќе биде советник на Заев

Директорот на Агенцијата за храна и ветринарство (АХВ), Зоран Атанасов најави дека идната недела ќе поднесе оставка од функцијата. Како што соопшти денеска на прес-конференција,...

Македонија 02.05.20 | 10:12

Граѓаните да се спокојни, инспекторите на АХВ се постојано на терен

Граѓаните може да бидат спокојни. Инспекторите се постојано на терен. Покрај редовните, интензивно вршат и засилени, вонредни контроли. КОВИД-19 не може да се пренесе...

Економија 14.08.19 | 11:35

Aтанасов: Сега не е време за одгледување свињи за сопствена употреба

Селските домаќинства кои одгледуваат свињи за сопствена употреба, да ги заколат или да ги понудат за откуп на месната индустрија ако немаат воведено или ако биосигурносните...