Ознака: Зоки Кичеец
Македонија 25.09.19 | 18:46

„Алфа“: Зоки Кичеец – од сведок до осомничен

Зоран Милески викан Кичеец бил сведок на обвинителството за „Рекет“, кога случајот бил во предистражна постапка. Што се случило за потоа да стане осомничен, останува...

Македонија 24.09.19 | 14:37

Кичеец пуштен во домашен притвор

Второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор, откако денеска судија на претходна постапка, по добиено позитивно...

Црна хроника 24.08.19 | 12:35

Кичеец пред Рускоска се бранел со молчење

Зоран Милевски – Кичеец, еден од осомничените во истрагата за „Рекет“, се бранел со молчење, кога требало пред обвинителката Вилма Русковска да даде исказ, дознава...

Твитови 24.08.19 | 12:09

Рекетарот на мојот рекетар е и мој рекетар

Една слика сите рекетари

Македонија 19.08.19 | 11:55

Зоран Кичеец и пензионерката Тодоровска утрово на распит во обвинителство

Пензионерката Лилјана Тодоровска изутринава беше на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ за случајот „Рекет“. Таа е потписничка...

Македонија 11.08.19 | 18:09

Кичеец бил заштитен сведок во Империја? Moнструозен план peкет, зaштитен сведoк за поефикасна изнудaa

Мастер планот на режисерот и главните актери во cкaндалот Peкет излегува на површина. Со објавувањето на cкaндалозните снимки во кои што јасно се слуша како СЈО е комплетно...

Македонија 09.08.19 | 21:59

Зоки Кичеец по преглед повторно во притвор

Еден од осомничените во случајот „Рекет“, Зоран Милевски-Кичеец, со одобрение на судот денес попладне бил пренесен на преглед во приватна болница на негово барање....

Македонија 09.08.19 | 20:59

И Зоки Кичеец од притвор во болница

Зоран Милевски – Кичеец, еден од осомничените во случајот „Рекет“, попладневно со одобрение од судот, бил пренесен во една приватна болница на преглед. По прегледот,...

Македонија 08.08.19 | 10:08

ОЈО не открива дали знаат и ја имаат снимката со Боки, Кичеец и Камчев

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска во онлајн изданието објави видео од средба на осомничените во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски (Боки 13) и Зоран Милески...

Македонија 03.08.19 | 16:50

Стоилковски: Боки 13 и Кичеец не биле сами, тие имале поддршка од власта

Веќе е очигледно дека невладината организација на Бојан Јовановски – Боки 13 била замешана во сомнителни трансакции со индиции за криминал, рече денеска портпаролот...

Македонија 31.07.19 | 16:30

Зоки Кичеец итно пренесен на Клиника

Второосомничениот во случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец попладнево бил спроведен на Клиниката за дигестивна хирургија, a по прегледот бил вратен во притворот,...

Македонија 25.07.19 | 15:50

Рускоска, Ременски, Јанева, Џолев, Спасовски, Башановиќ, Дескоска дефилираат на црвениот килим на Боки 13

Пред неполни четири месеци или точно само еден месец пред да биде отворена истрагата „Рекет“ претставници на извршанта и судската власт го делеа црвениот рекетатски...

Македонија 25.07.19 | 14:13

Заев: Се среќавав со Кичеец кога застапуваше странски инвеститори

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на пратеничко прашање на пратеникот Антонио Милошоски рече дека тројцата новинари повикани во Јавното онбинителство не се репресирани...

Македонија 21.07.19 | 12:34

ЈО: Запленет глисер во сопственост на Зоки Кичеец

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до овој момент е запаленет глисер во сопственост на второосомничениот во случајот...

Македонија 20.07.19 | 01:09

Афера Рекет: Бентлија и јахти завршиле кај Заеви и партнерот на Кичеец?!

Аферата „Рекет“ што ја отвори ОЈО за гонење организиран криминал и корупција, за која Катица Јанева поднесе оставка, а а Боки 13 и Зорн Милевски Кичеец завршија во притвор,...

Македонија 18.07.19 | 08:49

Чекајте апсење на Јанева, паѓање на Владата на Заев и распишување предвремени избори

Новинарот Саше Димовски, кој со години пишува и го следи судството, на порталот „Сведок“ објави коментар „Кичевски, какви цигари пушиш, да ти испратам во притвор да...

Македонија 17.07.19 | 17:23

Боки 13 и Зоки Кичеец остануваат во притвор – одбиени нивните жалби

Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје ги одби жалбите за притвор на Бојан Јовановски и Зоран Милески. Како што соопшти Кривичен суд, постапувајќи по...

Твитови 17.07.19 | 09:23

Дијалогот меѓу Политико и Заев во моментот кога Катица си дава оставка, а Боки 13 го апсат

Аналитичарот Арсим Зеколи забележива коинциденција меѓу случувањата во Владата и надвор од неа, на 15 јули, кога специјалната јавна обвинителка Катица Јанева поднесе...

Македонија 16.07.19 | 11:47

Во 1ТВ пронајдени материјали од СЈО, а кај Боки и Кичеец 450.000 евра во кеш

Од извори блиски до обвинителството, Магазин дознава дека при вчерашниот претрес на просториите на 1ТВ, чиј неформален сопственик е Боки13, пронајдени се компромитирачки...

Македонија 16.07.19 | 10:39

Дали обвинителството ќе ја спои рекетарската дружина – ќе заминат ли Кики и Фрики кај Коки и Зоки?!

Кои се „Кики” и „Фрики” од рекетарските приказни објавени во медиумите и дали не се приведени само заради тоа што се високи функционери во СДСМ и знаат многу информации...