Ознака: Зоки Кичеец
Македонија 08.05.20 | 14:36

Др. Пецаков: Заев со паравојската на Кичеец ја наместија победата на Георгиески во Охрид

Случајот „Рекет“ изнесе на виделина и скандалозни информации поврзани за Охрид, рече денеска д-р Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека во дел од сведочењето на...

Македонија 18.04.20 | 14:31

Додека сите седиме по дома како во затвор, Кичеец ослободен од притвор

Која хипоризија на македонското судство! Додека некои луѓе невини лежат во затвор, Зоран Милески Кичеец кој беше фатен како ги носи милионите кои како поткуп ги зеде...

Црна хроника 17.04.20 | 12:59

Зоки Кичеец на слобода – укината му е мерката куќен притвор

Зоки Кичеец е на слобода, дал гаранција од над 200.000 евра и укината му е мерката куќен притвор, потврдија за Алфа телевизија, шефицата на Обвинителството за организиран...

Црна хроника 04.03.20 | 11:26

Шоферот на Јовановски: Додека Кичеец беше во домот на Боки, јас ги чекав пред врата

Стојан Арсовски, кој бил возач на Бојан Јовановски, во сведочењето на денешното рочиште за „Рекет“ објасни дека најпрво бил негов шофер, а потоа го ангажирале и во 1...

Македонија 20.12.19 | 08:23

Пандов: Ако Орце и Заев биле сами во кабинет, кој му кажал на Боки?

Александар Пандов го коментира исказот на Зоки Кичеец, објавен синоќа на Инфомакс. Ако Орце и Заев биле сами во кабинетот каде првиот се жали и го пријавува рекетот,...

Македонија 19.12.19 | 21:54

Исказот на Кичеец пред Рускоска: Бојан ми се јави и почна да ми вика дека јас и Јордан сме го наместиле, не земал ни денар од торбата Луј Витон

Порталот Инфомакс го пренесува исказот на второобвинетот, а сега осуден, во случајот „Рекет“ Зоран Милески Кичеец. Во исказот даден на 19.08.2019 година под архивски број...

Македонија 11.12.19 | 12:53

Дејан ги фатил како се лижеле, се вели за Кичеец и Боки во новите снимки

„Орце шокираш“, вели еден од гласовите на новите аудиоснимки на кои денеска сеир фаќа јавноста. Во една од нив, соговорник, чиј глас наводно личи на познатиот бизнисмен...

Македонија 10.12.19 | 12:34

Како почна „Империја“: Пред полноќ на 9 ноември Кичеец ни кажа дека ќе ни прават претрес во 6 утрото

Ана Камчева, сопругата на Јордан Камчев, денеска во Кривичниот суд сведочеше за средбите со Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална јавна обвинителка Катица...

Македонија 10.12.19 | 12:08

Со Милески кружевме околу „Александар Палас“ за да ме натера да повлечам текст од порталот „Сведок“

Сoпругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, на денешното сведочење рече дека преку Зоран Милески Кичеец, Боки 13 барал да се повлекуваат текстови од портали поврзани со...

Црна хроника 04.12.19 | 13:55

Кичеец останува во куќен притвор, адвокатите ќе се жалат на висината на казната

Зоран Милески Кичеец е осуден на 3 години затвор за случајот „Рекет“. Неговите адвокати побараа укинување на мерката куќен притвор, а обвинителката Вилма Рускоска...

Македонија 04.12.19 | 13:00

Рускоска за Кичеец: Не очекував повисока казна, но ќе одлучам дали ќе поднесам жалба

Казна затвор од три години за примање награда доби Зоран Милевски-Кичеец во случајот „Рекет“, кој вчера на почетокот на судењето го призна делото. Тој ќе остане во...

Македонија 04.12.19 | 12:26

Три години затвор за Зоки Кичеец

Основниот кривичен суд во Скопје ја донесе првата пресуда за случајот „Рекет“ и му пресуди три години затвор за Зоран Милевски – Кичеец, откако вчера на првото рочиште...

Црна хроника 04.12.19 | 08:53

Во Кривичен денеска ќе биде изречена првата пресуда за „Рекет“

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска напладне ќе биде изречена првата пресуда за случајот „Рекет“, откако вчера на првото рочиште третообвинетиот Зоран Милевски...

Македонија 03.12.19 | 16:24

Пресудата за Кичеец ќе биде објавена утре, очекува условна казна

Пресудата за Зоран Милевски Кичеец ќе биде објавена утре откако денеска на судењето за случајот „Рекет“ призна вина. По неговото признание доказите кои се однесуваа...

Македонија 03.12.19 | 10:04

Јанева и Кичеец пристигнаа на судењето за „Рекет“

Катицa Јанева и Зоран Милевски – Кичеец денеска од домашен притвор беа донесени во Кривичниот суд во Скопје нa првото рочиште за случајот „Рекет“, во кои се обвинети. Во...

Македонија 11.10.19 | 19:03

Нека објават докази дека сум се среќавал со Кичеец и дека сум зели пари од Камчев, сам ќе се пријавам во Шутка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот Макфакс одговори на прозивките од страна на СДСМ за негова средба со обвинетиот во случајот Рекет...

Црна хроника 03.10.19 | 11:23

Тајниот исказ на Кичеец за „Рекет“ бил нуден на адвокат за пари?!

На продажба бил ставен исказот на осомничениот Зоран Милевски за случајот „Рекет“, односно непознато машко лице се јавило на еден од вклучените во одбраната и го понудил...

Македонија 30.09.19 | 17:13

Јанева била следена десет дена, а Боки и Кичеец еден месец

Адвокатите на Катица Јанева денеска во Обвинителството за организиран криминал, ги видоа доказите против неа добиени со ПИ- мерките, и ги слушале и снимените разговори....

Црна хроника 27.09.19 | 14:40

Вера Иванова со кривична пријава и за Зоран Милевски Кичеец

Поранешната сопственичка на „Диамед“, Вера Иванова ја прошири кривичната пријава што претходно ја поднесе за директорот на ФЗОМ Ден Дончев и министерот за здравство...

Македонија 27.09.19 | 11:41

Скандал! Блиски соработници на левичарскиот северномакедонски премиер Заев, добар пријател на Тања Фајон, обвинети за вршење пртисок на угледна меѓународна здравствена компанија

Под насловот „Скандал! Блиски соработници на левичарскиот северномакедонски премиер Заев, добар пријател на Тања Фајон, обвинети за вршење пртисок на угледна меѓународна...