Ознака: знаме
Македонија 14.03.19 | 22:02

Има разлика – која држава ја претставува Заев?!

Првиот дел е фотографија од официјална посета на Никола Гуевски, тогаш премиер на Република Македонија, на соседна Албанија. На протоколарната фотографија се гледа...

Македонија 12.02.19 | 14:35

Заев: Да живее европска Република Северна Македонија

Да живее европска Република Северна Македонија, да живее Европа, да живее НАТО, рече на крајот од својот говор македонскиот премиер Зоран Заев на денешната свечена церемонија...

Македонија 12.02.19 | 11:54

Заев: Успеавме од споредниот балкански колосек да се вратиме на главниот автопат кон Европа

На свечена церемонија денеска пред Владата на Република Македонија беше кренато знамето на НАТО. Денеска го креваме знамето на НАТО, што заедно со европското и со нашето,...

Македонија 12.02.19 | 11:06

ВО ЖИВО: Церемонија на подигање на знамето на НАТО пред Владата


Скопје 11.02.19 | 13:06

Неработен ден во Влада, циркус пред Влада?

Црвен тепих, свечени столици, знамиња, војници, гарда пред зградата на Владата денеска. Вработените се надвор и ги „надгледуваат“ работите. Нема поважна работа од ова...

Македонија 11.02.19 | 11:33

Влада: Буквите се извадени затоа што се подготвува поставување знамето на НАТО

Утринава владината фасада осамна без натписот „Владата на Република Македонија“, со цел согласно Договорот од Преспа да се постави новото уставно име кое ќе ја содржи...