Ознака: Злоставување
Свет 17.05.20 | 09:13

Полскиот надбискуп Полак пријави во Ватикан бискуп кој криел злоставување деца

Архиепископот на полската Католичка црква, надбискупот Војчих Полак, вчера во Ватикан пријавил случај со полски владика, обвинет дека заштитувал свештеници за кои...

Балкан 17.02.20 | 14:37

Бебе со јасни знаци на сексуална злоупотреба почина во Грција

Грчката полиција отвори истрага за смртта на 11-месечно бебе од Сирија, кое вчера со енцефалитис било примено во една од детските болници во Атина, а според лекарот од...

Црна хроника 06.02.20 | 14:04

Скопјанец со шипка ја тепал партнерката, а 3-годишното дете го гризел и рацете му ги горел на шпорет

Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена истражна постапка, поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривични дела – Тешка телесна повреда од член.131...

Калеидоскоп 04.02.20 | 21:30

Скандал го тресе уметничкото лизгање: Тренер силувал шампионка!

Француското обвинителство отвори истрага против поранешниот тренер по уметничко лизгање Жил Бејер (62) за наводно силување и сексуално напад на малолетнички. Истрагата...

Црна хроника 02.01.20 | 09:56

Го обљубил во ноември, па на Нова година: Притворен педофилот од Виница

Основното јавно обвинителство Кочани поведе постапка против жител на Виница, за сторено продолжено кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години од...

Црна хроника 01.01.20 | 17:22

Апсење во Виница: Приведен маж за силување на дете

Вчера во 15.40 часот на ул.„Димитар Осоговски“ во Виница, полициски службеници го лишиле од слобода Л.И.(66) од Виница, постапувајќи по претходна пријава за постоење основи...

Балкан 30.12.19 | 09:44

Ja мачел и злоставувал: Објавени детали за десетте дена кои Моника ги помина со Малчанскиот бербер

Државниот секретар во Министерството за внатрешни работи на Србија, Билјана Поповиќ Ивковиќ, истакна дека киднаперот Нинослав Јовановиќ, познат како Малчанскиот бербер,...

Семејство 20.12.19 | 12:45

Го избола синот до смрт, но вистинската приказна му донесе 18 месеци затвор и на нејзиниот партнер

За време на божиќната забава на авиокомпанијата во која работеше стјуардесата Магда Лесичка (33), пред точно девет години, ја привлече Британецот Питер Чивлерс (33). Таа...

Балкан 21.11.19 | 12:02

Обљубил седумгодишно девојче и сè снимал со мобилен: Во акцијата „Армагедон“ паднаа тројца педофили од Србија

Три лица на возраст од 18 до 25 години се уапсени за поседување и ширење на детска порнографија, а еден од нив се терети и за обљуба врз дете. Во акцијата „Армагедон“ на...

Балкан 19.11.19 | 11:15

Мајката застана во одбрана на сопругот и синот, тврди дека не ја злоставувале 13-годишната ќерка

Случајот на 13-годишната Ј.М. деновиве го бранува регионот. Девојчето од Метковиќ, Србија, минатиот четврток ѝ се помажи на својата класна раководителка дека повеќе од...

Балкан 16.11.19 | 08:56

Страшна семејна драма: Кумчето на Дачиќ го злоставувале таткото и братот!

И.М.(56) од Богатиќ уапсен е поради сомневање дека со синот У.М.(23) сексуално ја вознемирувал ќерката Ј.М.(12) која како девојче од 1,5 година ја крстил тогашниот шеф на полицијата,...

Свет 09.11.19 | 08:54

Македонец се изживувал врз синот-епилептичар, со шипка му ги скршил раката и ногата

Триесет и едногодишен македонски државјанин и неговата сестра (27) се под истрага во Италија за малтретирање на малолетно дете. Како што информираат италијанските медиуми,...

Музика 07.11.19 | 11:53

Познатиот музичар десет години била во врска со ќерка му, врската почнала со првото силување

Педесет и деветгодишната Мекензи Филип пред неколку години ја шокираше јавноста кога во емисијата на Опра Винфри откри дека била во врска со нејзиниот татко, покојниот...

Естрада 17.10.19 | 14:05

Мојот син учителките го затвориле и злоставувале: Северина обелодени скандал

Пејачката Северина Којиќ на прес-конференција откри дека има големи приватни проблеми, изнесувајќи тешки обвиненија на сметка на училиштето во кое учи нејзиниот син....

Црна хроника 08.10.19 | 15:29

Хорор во Скопје: Дете сексуално нападнато од три други деца

Во Полициската станица Бит Пазар вчера 45-годишна скопсјанка пријавила дека во август 2019 година тројца малолетници извршиле полови дејствија врз нејзиниот малолетен...

Балкан 01.08.19 | 12:53

За шише ракија им ја продавал ќерката со посебни потреби на стари мажи

Бранислав (62) кого во Јагодина го знаат како Бориш Цвеќар, а кој бил уапсен крајот на јуни поради сомневање дека ceксуално ја злocтавувал својата мaлолетна ќерка со посебни...

Калеидоскоп 12.07.19 | 17:41

Им ги менувала пелените зад параваните: Демонската педофилка излегува од затвор

Медицинската сестра Ванеса Џорџ (49) од Плимонт, која медиумите ја квалификуваа како „најлош женски педофил“ во Британија, ќе излезе од затвор откако го убедила одборот...

Свет 01.07.19 | 10:00

Го врзувал како куче: Шестгодишно момче пронајдено во страшни услови

Полицијара спасила шестгодишно момче од семејното насилство на кое било изложено подолго време во село во областа Луганск во Украина. Случајот бил пријавен од страна...

Црна хроника 25.06.19 | 16:45

Maлтретирано девојче во Новаци

Вчера во Полициското одделение Новаци, маж пријавил дека Т.Н.(55) од село Долно Чарлија ја допирал по телото неговата малолетна ќерка. Се преземаат мерки за целосно расчистување...

Балкан 17.05.19 | 14:29

Мермерни подови, икони на ѕидовите: Во оваа соба Николиќ терале тинејџерка да се проституира

Мермерни плочки со знак „Версаче“, соба полна со шишиња алкохол, а во спалната вистинска секс-атмосфера: пригушено светло, розеви завеси, голем француски кревет. Еден...