Ознака: Златко Марин
Скопје 29.09.20 | 10:12

Општина Аеродром финансира невладина на СДСМ која наплаќа за средби со Златко Марин

Европа за тебе, ама и ние за Европа, едно 300.000 денари, пишува на фејсбук претседателот на ОК Аеродром на ВМРО-ДПМНЕ, Дејан Митески. Тој во постот сподели документ од кој...

Скопје 12.08.20 | 11:40

Марин плаќа половина милион евра за парк кој е веќе изграден, тендерот го доби поскапата фирма

Градоначалникот на Аеродром,Златко Марин, преку општинската каса ќе плати речиси половина милион евра за реконструкција на веќе постоечки парк во време кога огромниот...

Скопје 09.08.20 | 16:25

Скопјанец се брцна во новото езеро „Марин“ во Аеродром

Неколку скопски населби деновиве беа поплавени од обилните дождови што го зафатија главниот град, а не беа поштедени ни останатите градови низ Македонија. Дупките низ...

Скопје 30.07.20 | 11:13

Ќе бидат соседи со кумашинот на Марин: Коневски ќе купи деловен простор за половина милион евра во новиот објект кај Мајчин Дом

Компанијата-инвеститор на новиот објект кај Мајчин Дом, „ЗСФ-КОМ“ на бизнисменот Фатмир Етеми, и адвокатското друштво на поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица...

Скопје 29.07.20 | 15:27

Марин одбива ослободување од плаќање за градинки во време кога тие не работат

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за обнова на Македонија во Општина Аеродром реагираат на, како што велат, дрското самоволие на градоначалникот Златко...

Скопје 23.03.20 | 09:44

Марин бара од директорите на училиштата во Аеродром да му пратат фотографии од децата како работат пред компјутер

Родители од општина Аеродром се револтирани откако градоначалникот Златко Марин побарал од директорите на училиштата да му испратат фотографии како децата учат од...

Скопје 04.02.20 | 09:51

Ова е топлиот оброк за кој Марин ги тера родителите да плаќаат, па ќе им врател 500 ден.?

Откако поради доцнење на постапката за избор на најповолен понудувач за топол оброк, децата во основните училишта во Аеродром на почетокот од второто полугодие неколку...

Скопје 31.01.20 | 13:35

Марин молчи дека почна со изградба џамијата во Аеродом

Во населбата Лисиче во скопски Аеродром три дена се копаат темелите за новата џамија, пишува „Курир“, додавајќи дека градоначалникот од СДСМ, Златко Марин, кој вообичаено...

Скопје 07.12.19 | 19:21

Златко Марин пушти лифт за лица со попреченост со панделка

Градоначалникот на Аеродром, Златко Марин пред неколку дена се пофали дека во основното училише Ѓорѓи Пулевски пуштиле лифт за лица со физичка попреченост. Овој проект...

Скопје 21.11.19 | 14:55

Рекоа дека дрвјата се сечат зошто се опасни, сега таму гради истиот инвеститор од Мајчин дом

Откако градоначалникот Златко Марин и општина Аеродром издадоа нова дозвола за изградба на зграда во населбата Острово, до основното училиште „Браќа Миладиновци“,...

Скопје 09.11.19 | 16:21

Жителите на Аеродром до Марин: Не го даваме теренот!

Големо „НЕ“ им кажаа жителите на Аеродром на градоначалникот Златко Марин и на Скопје Петре Шилегов за планот за изградба на зграда во дворот на училиштето „Блаже...

Твитови 27.10.19 | 21:31

Aеродром пред и после Златко Марин


Скопје 02.09.19 | 12:37

Во Аеродром пропадна тендерот за униформите: Првачињата денеска прв пат без униформи

Во Општина Аеродром, денекса за прв пат учениците ја почнаа школската година без униформи. Претходно на Фејсбук беше објавено дека тендерот за униформите во општина...

Скопје 23.08.19 | 18:48

Во ноември ќе почне почне постапка за изградба на мост од Аеродром кон Ќерамидница?

Во ноември годинава треба да почне постапката за изградба на мостот што треба да ги поврзува општина Аеродром со населбата Ќерамидница, најави градоначалникот на Скопје,...

Скопје 01.08.19 | 10:34

Пи-арот од 73.000 евра на општина Аеродром

Иако најави, Марин не објави во која насока го преиспитал договорот на Општина Аеродром со маркетинг агенција вреден 73.000 евра за да ги информира аеродромци за подвизите...

Колумни 20.06.19 | 18:35

Златко Марин и огледалцето – Огледалце, огледалце мое, кажи на светот најубав кој е?

Предраг Димитровски Градоначалникот на Општина Аеродром, една од најголемите, ако не и најголема скопска општина, покажа добра волја. Наместо веднаш да го раскине склучениот...

Скопје 19.06.19 | 13:46

Марин ќе го преиспитува договорот со приватната маркетинг агенција

Откако беше објавено дека Општина Аеродром склучила договор со маркетинг агенција вреден 73.000 евра за да ги информира аеродромци, од општината денеска ја известуваат...

Скопје 17.06.19 | 22:53

Агенција од 73.000 евра и 7 вработени ќе ги информираат и ќе ги едуцираат аеродромци за подвизите на Марин

Градоначалникот на Општина Аеродром Златко Марин минатата недела склучил договор со маркетинг агенција вреден 73.000 евра за да ги информира аеродромци што ќе сработи...

Скопје 22.05.19 | 18:27

Благодарение на Златко Марин, Аеродром го доби епитетот „запуштена општина“

Благодарение на Златко Марин и неговата неспособност, Аеродром за жал го доби епитетот „запуштена општина“. Нула инвестиции, нула проекти и катастрофална реализација...

Скопје 24.04.19 | 14:07

Фиданка се од корен корнеше, Марин пак само очи ни мачкаше

Багери и градежни работници денеска повторно ги разбудија граѓаните на Аеродром. Овојпат, местото каде уште едни бели дробови на градот гинат, е булеварот „АСНОМ“,...